Szklanki podwójnym dnem – dekoracja i funkcjonalność

szklanki z podwójnym dnem

Szklanki z podwójnym dnem zagościły w polskich domach już kilka lat temu. Kojarzone są z dobrym gustem i wyczuciem stylu i smaku. Tego typu szklanki goszczą na stołach coraz częściej. Dzieje się tak dlatego, że mają one nie tylko estetyczny wygląd, ale są także praktycznym rozwiązaniem, o czym nie każdy wie. Dlaczego warto zaopatrzyć się w ten rodzaj zastawy? O tym poniżej.

Walory estetyczne

Szklanki z podwójnym dnem z bokono.pl to pewnego rodzaju moda. Mają bardzo ciekawą strukturę. Ich objętość może pozornie wydawać się nieco większa, ale to tylko efekt uzyskany przez dodatkowe ścianki. Ścianki te nie są grube, jak w zwykłych szklankach, dzięki czemu napoje wyglądają na krystalicznie czyste i przejrzyste.

Tradycyjna café latte przyrządzona w takiej szklance zyskuje po stokroć, a herbata wydaje się być przejrzystym, jak nigdy dotąd napojem. Zarówno do kawy, jak i do herbaty przeznaczone są inne rodzaje szklanek z podwójnym dnem. W sprzedaży dostępne są także szklanki do napojów zimnych, one zwykle nie posiadają uchwytów i mogą mieć inny kształt.

Szklanki z podwójnym dnem w praktyce

Tego typu szklanki są idealnym rozwiązaniem w przypadku napoi ciepłych. Dzięki podwójnym brzegom dłużej utrzymują  swoją temperaturę. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż trzymanie kawy, czy herbaty w kubku, jak się dotychczas przyjęło.

Co więcej, szklanki z podwójnym dnem można bez problemu brać w ręce bez ryzyka poparzenia. Dzięki podwójnym ściankom i odstępie między nimi nigdy nie nagrzewają się i nie utrudniają przenoszenia.  Dzięki tego typu szklankom chwila z ulubioną kawą lub herbatą może trwać tyle, ile potrzebujemy, bez obawy przed jej wystygnięciem, czy poparzeniem rąk gorącą powierzchnią szkła.