Waga kuchenna – czy musisz ją mieć?

waga

Waga gastronomiczna jest urządzeniem bardzo praktycznym, które wykorzystywane jest w restauracjach czy kawiarniach. Nierzadko stosowana jest także w sklepach spożywczych, stoiskach targowych czy w domowych kuchniach. Wagi kuchenne mają określone parametry, dzięki temu możemy dobierać konkretne modele do indywidualnych potrzeb. Urządzenia tego typu różnią się przede wszystkim maksymalnym udźwigiem oraz przeznaczeniem. Ponadto mają też mniej bądź więcej funkcjonalności. Obecnie często kupowane są bardzo popularne oraz uniwersalne wagi gastronomiczne do 15 kilogramów. Takie urządzenia można śmiało stosować w praktycznie każdej działalności, która ma styczność z żywnością. Warto dowiedzieć się, jaka waga gastronomiczna waga kuchenna będzie najlepszym wyborem.

Gastronomiczna waga kuchenna – jaka powinna być?


Kupując wagę kuchenną trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na:
– zakres ważenia
– dokładność wagi
– wodoodporność
– tarowanie
Odpowiednio dobrana waga ze sklepu online Technica będzie bardzo funkcjonalna. Posłuży do przyrządzania wielu posiłków. Zakres ważenia określony jest przez producenta. Warto pamiętać, że maksymalne obciążenie nie powinno przekraczać 2/3 wartości zakresu danej wagi. Kupując wagę gastronomiczną musimy pamiętać, żeby była ona maksymalnie precyzyjna, bowiem w lokalach gastronomicznych każdy gram może mieć istotne znaczenie. Będzie to tyczyło się nie tylko odważania produktów żywnościowych w restauracjach, ale także w sklepach spożywczych. Ponadto każda waga gastronomiczna musi być dopuszczona do kontaktu z żywnością. Z tego powodu musi posiadać Atest Higieniczny PZH, który nadawany jest przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Wagi kuchenne – jakie kupować?


W przypadku kupowania wagi do celów gastronomicznych należy także zwrócić uwagę na jakość produktu. Dobrej jakości waga gastronomiczna musi być zrobiona z dobrych materiałów. Muszą być one wysokiej jakości. Dlatego wagę gastronomiczną najlepiej będzie zakupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu powinna nam posłużyć przez wiele lat.